KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11386100
*
nr 1138 6100
Barbro Runefelt-Taltavull
(f. 1938), Sverige
Pastell, Barbro Runefelt-Taltavull (f. 1938)
Barbro Runefelt-Taltavull, svensk målare född i Stockholm 1938.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:47:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 19:59:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Barbro Runefelt-Taltavull
Barbro Runefelt-Taltavull, svensk målare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Barbro Runefelt-Taltavull
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:33
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
*
Barbro Runefelt-Taltavull
Barbro Runefelt-Taltavull, svensk målare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Barbro Runefelt-Taltavull
nr 1138 6100
Barbro Runefelt-Taltavull
(f. 1938), Sverige
Pastell, Barbro Runefelt-Taltavull (f. 1938)
Barbro Runefelt-Taltavull, svensk målare född i Stockholm 1938.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 19:59:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Barbro Runefelt-Taltavull
Barbro Runefelt-Taltavull, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1938.Läs mer om Barbro Runefelt-Taltavull
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:33 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58 -
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24



